Субота, 10.06.2023
Пласт НСОУ-Станиця Кіровоград
Меню сайту
Категорії каталога
Про Пласт [7]
Методичні матеріали [6]
Різне [4]
Міні-чат
500
Наше опитування
Що було першим: курка чи яйце?

Всього відповідей: 26
Головна » Статті » Про Пласт

Скаутський рух
Скаутський рух

Скаутинг (від англ scouting) або ж Скаутський рух - міжнародний неполітичний молодіжний рух, який своєю метою ставить підтримку молоді в її фізичному, розумовому і духовному розвитку, таким чином, щоб вона могла відігравати важливу роль у суспільстві.

Початком скаутингу вважається 1907 рік, коли Роберт Бейден-Пауел (Robert Baden-Powell), генерал-лейтенант британської армії, провів перший скаутський табір на острові Браунсі (Brownsea Island) в Англії. Завдяки знанням, які Бейден-Пауел отримав на цьому таборі, він сформував основні принципи скаутингу, які виклав у своїй книжці "Скаутинг для хлопців" (Лондон, 1908), яка і до сьогодні є основоположною працею для скаутської роботи. Протягом першої половини 20-го сторіччя рух поширився по цілому світі. А за декілька років він розподілився на три вікові групи, щоб краще і повніше відповідати віковим особливостям молоді.

Cкаутів усього світу об’єднують Скаутська Присяга, Скаутський Закон і ряд символів, які, хоч і мають певні свої відмінності, але в основних елементах є подібними. Окрім того, для кожної організації характерним є ряд умов, які забезпечують виконання виховної мети скаутінгу:

Скаутинг – це добровільний рух – діти, підлітки і молодь, а також дорослі вступають до нього за власною волею, беручи на себе зобов’язання дотримуватися цінностей та правил, закладених у скаутській Обіцянці та Законі.

Скаутинг – це неполітичний рух – скаутінг не залучений до боротьби політичних партій за владу та до обслуговування їхніх інтересів. В той самий час він повинен допомогти молодим людям у їх соціально-політичному розвитку як активних та корисних членів суспільства.

Скаутинг – це незалежний рух – незважаючи на тісну співпрацю з багатьма іншими організаціями, урядовими органами держав, скаутські організації на всіх рівнях не залежать від контролю чи управління з їх боку.

Скаутинг – це рух, відкритий для всіх – членом руху може бути кожен, хто згоден бути вірним його меті, принципам та методу, незалежно від його етнічної, релігійної чи соціальної приналежності.

Скаутинг – це рух молоді, що підтримується дорослими, основна роль яких – забезпечення необхідних умов для розвитку молоді, сприяння її самовихованню.

Скаутинг – це рух, що доповнює інші види виховання – розвитку особистості сприяє велика кількість виховних факторів та сил, скаутінг – один з них.

Скаутинг – це рух, необхідний для молодих людей – скаутінг прагне бути необхідним в різних соціально-культурних сферах, швидко пристосовуватися в умовах змінного світу, щоб відповідати прагненням і потребам молоді, залишаючись в той самий час вірним меті, принципам і методу руху.

Скаутинг найперше є виховним рухом. Рух використовує власну методу виховання - програму неформальної освіти з акцентом на практичних зовнішніх діях, зокрема таборування, знання лісу. водний спорт, піші мандрівки, заняття альпінізмом та спортом. Виховання в ньому розглядається як процес, за допомогою якого кожен може розкрити свої природні здібності протягом усього життя.

За даними на початок 2007 року до Скаутського руху належить понад 38 мільйонів членів у 216 країнах і територіях. Найбільшою міжнародною організацією, у яку входять національні скаутські організації є Всесвітня Організація Скаутського Руху (ВОСР). На сьогодні близько 300 мільйонів людей належали до скаутських організацій. Станом на 2006 рік лише у шести країнах світу не було скаутських організацій - Андоррі, Китаю, Кубі, Лаосі, М'янмі та Північній Кореї

В Україні найбільшою скаутською організацією є Національна скаутська організація - Пласт.

Категорія: Про Пласт | Додав: Лесик (21.02.2008)
Переглядів: 3116 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пласт-НСОУ © 2023