Субота, 10.06.2023
Пласт НСОУ-Станиця Кіровоград
Меню сайту
Категорії каталога
Про Пласт [7]
Методичні матеріали [6]
Різне [4]
Міні-чат
500
Наше опитування
Що було першим: курка чи яйце?

Всього відповідей: 26
Головна » Статті » Про Пласт

Пластові улади
Пластові улади
Уся пластова спільнота, виходячи із вікового критерію (а відповідно - пластового досвіду і знань, зацікавлень та завдання), згуртована в 4-х уладах (об'єднаннях):
Перший улад - це Улад Пластових Новаків та Новачок (УПН) - наймолодший улад. До УПН приймається дітей у віці 7-11 років життя. З УПН діти готуються пластувати.
Другий улад - це Улад Пластунів Юнаків та Юначок (УПЮ) - спільнота пластового юнацтва віком 11-18 років. Тут починається справжнє пластування, що спирається на методу самовиховання.
Третій улад - Улад Старших Пластунів (УСП). Це виховна спільнота української молоді у віці 18 - 30 років. Цей улад складається із пластунів, що перейшли з УПЮ, а також тих, що долучились до УСП у старшопластунському віці через активну працю і перебувають у Пласті не менше 6 місяців. Вони можуть творити курені. У цьому уладі пластуни самостійно завершують своє самовиховання, добровільно гуртуються для плекання дружби.
Четвертий улад - Улад Пластунів Сеньйорів (УПС) - об'єднує пластунів, які вийшли з віку, встановленого для УСП (до 30 років), але бажають допомогти у виховній праці УПН, УПЮ, УСП та у всіх інших ділянках діяльності Пласту.

Таким чином, 2 самовиховні улади (УСП та УПС) призначені для того, щоб сприяти самовихованню 2 виховних уладів - УПН та УПЮ.

Кожен пластовий улад має свій власний колір, який домінує на одностроях його членів:
для УПН - жовтий
для УПЮ - малиновий
для УСП - зелений
для УПС - коричневий

Особи, які мають бажання долучитися до праці в Пласті, допомагати своєю діяльністю, творять Пластприят. Як правило, в цю групу входять батьки. Разом із пластовими виховниками вони опікуються роями, гніздами новаків чи гуртками, куренями юнаків. Пластприят допомагає в реалізації пластової програми, в адміністрації Пласту, забезпечуючи тим самим пластову діяльність.


Категорія: Про Пласт | Додав: Лесик (21.02.2008)
Переглядів: 2118 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пласт-НСОУ © 2023