П'ятниця, 09.06.2023
Пласт НСОУ-Станиця Кіровоград
Меню сайту
Категорії каталога
Про Пласт [7]
Методичні матеріали [6]
Різне [4]
Міні-чат
500
Наше опитування
Головна » Статті » Різне

Пласт в Україні
Пласт, як український вияв скаутського руху молоді, з'явився в Україні у 1911 році. 12 квітня 1912 року у Львові перші пластуни вперше склали Пластову Присягу. Цей день вважається Днем народження українського Пласту. Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.

Пласт – Національна скаутська організація України є неполітичною і позаконфесійною молодіжною організацією. Мета Пласту – сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі; спираючись на ідейні засади Пласту, виховувати молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Для досягнення виховних цілей Пласту діє пластова метода виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчання через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

За оцінкою Інституту проблем виховання Академії Педагогічних Наук України Пласт є єдиною організацією в Україні, яка має чітку і ефективну виховну систему. Програма занять у Пласту включає щотижневі гурткові сходини, прогулянки, екскурсії, мандрівки, табори, мистецькі, спортивні, інтелектуальні та інші змагання. Протягом року Пласт організовує та успішно проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють здобуті впродовж року на щотижневих заняттях знання і уміння.

Пласт є найбільшою скаутською організацією України: організація об'єднує 10 тисяч пластунів різного віку – від наймолодших 6 річних пластунів до пластунів-сеніорів, які допомагають у виховній праці та у всіх ділянках діяльності Пласту. На сьогодні 130 осередків Пласту діють у 24 областях України, Автономній Республіці Крим, а також у містах Києві та Севастополі. Особливо успішно діють осередки в Донецькій, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській областях. Активно продовжується створення осередків у Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій областях.

Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, зокрема з Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту, Федерацією спортивного туризму України, Інститутом проблем виховання АПН України, ін. Проводиться активна співпраця з церквами різних конфесій (Українська Православна Церква КП, Українська Автокефальна Православна Церква, Українська Греко-Католицька Церква, Українська Римо-Католицька Церква).

Серед найвагоміших здобутків Пласту за 2006 рік можна назвати реалізацію 5 спільних з Міністерством України сім'ї, молоді та спорту програм: "Я можу!", "Вперед і вгору", "Братерство без кордонів", "Формуємо себе – формуємо майбутнє", "Нова сила нового покоління" у рамках яких проведено 19 всеукраїнських, 8 обласних, 3 міжнародних табори; 1 міжнародну, 2 всеукраїнські конференції; 2 всеукраїнські акції (Вифлиємський Вогонь Миру та Святий Миколай дітям), 21 всеукраїнських та 22 обласних семінарів-тренінгів, одна зимова та дві літні Спартакіади; міжнародна скаутська зустріч у Вірменії, поїздка у Польщу для обміну досвідом. Про діяльність Пласту було широко інформовано громадськість через засоби масової інформації.

Поряд з традиційним проведення літніх та зимових оздоровчих та відпочинкових таборів, фестивалів, семінарів-тренінгів, міжнародних зустрічей, 2007 року Пласт планує широко відзначити 100-ліття заснування скаутингу та 95 річницю заснування Пласту. Гаслом Пласту 2007 року є "В Пласті – майбутнє України!"

У квітні 2006 року Головою Крайової Пластової Ради (виборного органу Пласту) обрано Богдана Гаврилишина, в травні 2006 року Головою Крайової Пластової Старшини (виконавчого органу Пласту) обрано Костянтина Яковчук-Бесараба.

Категорія: Різне | Додав: Лесик (27.02.2008)
Переглядів: 1599 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пласт-НСОУ © 2023