Субота, 20.04.2024
Пласт НСОУ-Станиця Кіровоград
Меню сайту
Міні-чат
500
Наше опитування
Що було першим: курка чи яйце?

Всього відповідей: 26
ЗАГАЛЬНЕ

nullnull
     Молодіжна організація “Станиця Кіровоград Пласту — Національна Скаутська Організація України”— добровільна, неполітична, поза конфесійна, неприбуткова й незалежна молодіжна громадська організація і є частиною всеукраїнської організації Пласт НСОУ. (Зі Статуту Станиці Кіровоград Пласту НСОУ).
     Пласт, як український вияв скаутського руху молоді, з'явився в Україні у 1911 році. 12 квітня 1912 року у Львові перші пластуни вперше склали Пластову Присягу. Цей день вважається Днем народження українського Пласту. Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.
     Мета Пласту – сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі; спираючись на ідейні засади Пласту, виховувати молодь на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.
     Для досягнення виховних цілей Пласту діє пластова метода виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчання через гру та працю, поступовій програмі занять та випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

ІСТОРІЯ

     В нашому місті перший пластовий гурток з’явилися ще у 1918 році, але складна політична ситуація не дала йому змоги дальше розвинутися.
     У 1995 р. ініціативна група на чолі із Зоєю Пасько (нині Лебідь) почала активну пластову діяльність і в 1996 р. було зареєстровано Станицю Кіровоград. Почали створюватися юнацькі гуртки та новацькі рої. Кіровоградські пластуни брали активну участь у різноманітних акціях, виборовши призові місця на всеукраїнському мистецькому змагові «Орликіада-97». Ведеться активна робота в таборуванні: 1998 – мистецько-археологічний табір «Гомоніла Україна» на р. Синюсі, 1999 – участь у стаціонарно-мандрівному таборі «Шляхами героїв» у Карпатах, 2000 – організація і участь Крайового велосипедного табору, 2001 – станичний табір «Братство» і т.д. Налагоджується і підтримується особливо тісний зв’язок із станицями Черкаси, Полтава, Крилів (Світловодськ). Весною 1999 р. юначки гуртка «Ладівниці» першими складають Пластову Присягу.
     З 2000 року активно діє робота з новацтвом, виникає гніздо «Кицин дім» (гніздова ст. пл. Т. Стрітьєвич).
У 2001 – 2003 рр. діє дівочий підготовчий курінь УПЮ ім. О. Ганн (зв’язкова ст. пл. З. Пасько). Дівчата мали добру схильність до мистецтва. Проводили ряд акцій, брали участь у фестивалі «Зоряний вітер», ЮМПЗ тощо.
     З 2003 по 2008 рр. діяв підготовчий курінь УПЮ ім.. Т. Г. Шевченка «Братство Тарасівців» (БТР) (зв’язковий ст. пл. Ю. Козачинський, ЩЗ). У курені вилася активна виховна робота спрямована, в основному, на військово-партіотичне та провідницьке виховання. Було проведено 2 курінних («Заповіт») та 2 міжкурінних («Січ») табори, десятки станичних і курінних акцій та мандрівок, кілька Свят Весни. Члени Куреня достойно презентували себе на «Легіоні», «Герці», «Джурі», КВТ, «Метаморфозах», «Мамай-2007». Випускниками БТР стало 7 розвідувачів і 1 учасник.
      Станиця проводить широку соціальну роботу в місті: долучається до акцій Дня Міста, Дня народження Т. Г. Шевченка, вшанування пам’яті жертв Голодомору тощо. Починаючи з 2004 року систематично проводяться Великодні гаївки на Козачому острові (Парк ім.. Пушкіна), рок-концерт «Монотипія Духу», присвячена річниці бою під Крутами.
      Члени і вихованці кіровоградського Пласту навчаються у різних вузах України, працюють викладачами, журналістами, перекладачами тощо.

СЛОВАМИ ІДЕОЛОГІВ

      Головна особливість нашої системи полягає в тому, що вона направлена на самого вихованця. Завдяки чому він починає сам вчити те, що при інших умовах йому б довелося втовкмачувати… – Засновник скаутінгу Бейден Пауел.

     Ми хочемо зробити виховання привабливим звід початку до кінця, але ми не бажаємо також перетворювати його в суцільну розвагу – Засновник скаутінгу Бейден Пауел

      Пласт має на меті зорганізувати молодь, яка свідомо змагає до скріпленя народного організму через виховання себе на майбутніх членів суспільства, всебічно підготованих до різних життєвих обставин. Діяльність Пласту, по суті своїй, є добре понятим патріотизмом, бо лиш такі одиниці, в яких всі питомо людські прикмети є найкраще розвинені, можуть утворити справді сильне суспільство. – Засновник Пласту О. Тисовський

     Життя, дійсність дивляться поблажливо на наші «масові» співи й забави, тощо, але вимагають розумних, тверезих, підприємливих, свідомих і вмілих — підкреслити б: умілих і характерних одиниць. І не конче аж мільйони, але хоч би сотки таких одиниць, Пласт намагається і повинен нам дати – Засновник Пласту О. Тисовський

       Я бачу такі три основні прикмети пластового життєвого стилю: ідеалізм, суспільний глузд і характер. Ці прикмети основні; вони панують над усіма іншими або ж їх виключають – Засновник Пласту О. Тисовський.

        Основу пластової ідеології творять два основні принципи: вірність Богові та вірна служба Найвищому Добру Нації – Ю. Старосольський.

       Суть пластової методи, що самовиховання, як мета Пласту, приховане за його активністю. Можна сказати, що юнак, пластуючи, ,,самовиховується" підсвідомо – Ю. Старосольський

       Пласт як суспільний рух є масовим рухом, але тільки в площині поширення в маси пластового світогляду. Натомість в організаційній площині Пласт є обмежений елітарним принципом. – Ю. Старосольський

Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Останні фотографії
Останні пости
  • Музика (60)
  • Мені не подобається (64)
  • Конкурс граффіті (13)
  • Для чого ти живеш? (28)
  • Легенда друга (25)
  • Станичний провід
    Станична - Ольга Смірнова
    Референт УСП - Зоя Лебідь
    Референт УПЮ - Євген Бучукурі
    Писар - Володимир Ткачов
    Скарбник - Надія Пильник
    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Пласт-НСОУ © 2024